Pose tafellamp - Tom Dixon
Pose tafellamp - Tom Dixon
De Pose Task Light van Tom Dixon is een krachtige bureaulamp die door de slimme ingebouwde platte lens heel gericht een cirkel van licht uitstraalt. Deze is nauwkeurig verstelbaar en heeft een hoge lichtopbrengst (800 lumen) waardoor de lamp functioneel in elke ruimte is - zowel thuis als op kantoor. Wij lichten er in de winkel heel scherp als een tonneellicht enkele vazen mee uit. Verrassende lamp, kom hem vooral in de winkel bekijken zodat je de licht 'beam' goed kunt zien.
De lamp is te krijgen in 5 verschillende kleuren, allen hoogglans: gebroken wit (putty), indigo blauw, silver, goud en zwart (kelp). Afmeting: 35 cm bij 35 cm, hoogte 41 cm.
Klik voor een overzicht van alle producten van Tom Dixon hier.
Dealer Tom Dixon
Mud in May is officiële dealer van Tom Dixon, je kunt al zijn ontwerpen bij ons bestellen, voor vragen neem contact op of kom langs in de winkel!
Over Tom Dixon
Tom Dixon werd geboren in Tunesie. Op zijn 4e verhuisde hij met zijn ouders naar Londen waar hij op een school belandde waar een uitgebreid educatie experiment plaats vond. Onderdeel van het experiment was een enorme kunstwerkplaats, iets waar hij zich als kind eindeloos in terugtrok. Naar eigen zeggen is zijn fascinatie voor transformatie in deze tijd ontstaan.
“Ceramics provided my first encounter with the transformational nature of design, without my even realising it. Somewhere in that couple of years of mucking around with clay, I got the idea that you can transform materials into something more precious. That’s still what I do.”
Zijn eerste meubelontwerpen maakte hij eind jaren 80 toen hij zo’n 25 jaar oud was.
Tom Dixon is autodidact. Hij begon zijn studie aan de kunstacademie (Chelsa school of Art) maar verliet de academie al snel toen de band waarin hij speelde te succesvol werd. Pas na enkele jaren keerde hij terug naar het maken van fysieke objecten. Hij leerde zichzelf lassen en begon met het realiseren van meubels die samengesteld waren van restmaterialen. Zijn DIY aanpak sloot goed aan met de post-punk stemming van die tijd en in de jaren tachtig groeide hij uit tot een van de meest besproken designers. Zijn gelaste meubels werden in beperkte oplagen verkocht en later opgenomen in de vaste collecties van toonaangevende musea, zoals het Boston Museum of Fine Art, het Londense designmuseum, het centrum van Pompidou in Parijs, de Moma in New York, het museum van moderne kunst in Tokio, het Victoriaanse en Albert-museum en het Vitramuseum in Basel.
Tom Dixon was al jong zeer ondernemend. Vanuit zijn eigen winkel verkocht hij op zijn 25e zijn designs, maar al snel ook dat van andere jonge ontwerpers uit die tijd. Later werkte hij voor het toonaangevende Cappelini, waar hij de S-chair ontwierp, dat een groot succes werd.
“From the beginning I was making things and selling things. So the commercial aspect was never separate from the design aspect. If I couldn’t get rid of something, it was sitting in my studio, I couldn’t make anything else: I had no money or space for materials. The transactional aspect of it gave me the confidence that it was worthy, and then allowed me to make the next thing. I’ve never separated out the business and the work, unlike a lot of proper designers.”

S-Chair
In de jaren 90 startte hij het label Eurolounge. Een bekend ontwerp uit deze periode is de “Jack”, een lichtobject dat stapelbaar is en waarop je kunt zitten:

In 1998 werd Tom Dixon creatief directeur van Habitat en was het gezicht van het team dat het merk in die tijd sterk verjongde. Hierna (2002) richtte hij zijn eigen merk op: Tom Dixon, waarmee hij twee keer per jaar nieuwe ontwerpen van meubels en verlichting uitbrengt. Sinds 2012 is er ook een accessoires lijn.
In 2007 startte hij tevens de Design Research Studio, een ontwerpstudie voor binnenhuis en architectuur ontwerpen. Zie voorbeelden van inrichtingen hieronder.

Interieur Sea Containers house London.
Merk / Designer
Tom Dixon
Afmetingen
hoogte 41 cm, diameter / breedte 35 cm
Materiaal
metaal
Maximale wattage
ingebouwde dimbare LED, 2700K, 6W, 800 lumen
Snoerlengte
250 cm
Spanning (Volt)
230V
