Sorteer op

Over de Josephine collectie van Kris Van Assche / Serax

De Belgische modeontwerper Kris Van Assche ontwierp deze keer geen mode maar design: The Josephine Collection, een prachtige verzameling van vazen en bonbonnières als ode aan zijn geliefde grootmoeder Josephine.

“Ze hechtte veel belang aan een mooi gedekte tafel, aan goed voor de dag komen – voor haar was dat een vorm van beleefdheid. Ik heb best een grote verzameling keramiek, ik voel me ertoe aangetrokken. Mijn creativiteit bestaat uit dingen bedenken, tekenen, materialen kiezen en dan de vakmensen zoeken die het tot stand kunnen brengen. Ik ben door en door ontwerper. Het was louterend om weer op die manier bezig te kunnen zijn.” 

 

 

Kris Van Assche was jarenlang creatief directeur bij Dior en Berluti. De Josephine collectie weerspiegelt zoals hij het zelf zegt 'zijn fascinatie voor bloemen en design'. Wij vinden het een prachtige collectie geworden: het zijn klassieke vormen die toch absoluut van nu zijn. Zijn ingrepen zijn soms verrassend eenvoudig maar zeer geraffineerd. Ook zijn de items met veel respect voor het materiaal uitgewerkt: van porselein, marmer maar ook beton. Prachtig!

 

KLIK VOOR EEN OVERZICHT VAN DE JOSEPHINE COLLECTIE HIER

KLIK VOOR EEN OVERZICHT VAN AL HET WERK VAN SERAX HIER

 

Over Kris Van Assche

Kris Van Assche (1976) is een van de meest invloedrijke Belgische modeontwerpers van zijn generatie. Van Assche’s stijl wordt gekenmerkt door minimalisme, elegantie en een verfijnde aandacht voor detail. Hij haalt naar eigen zeggen inspiratie uit uiteenlopende bronnen, van kunst en muziek tot architectuur en natuur.

Van Assche studeerde mode aan de Koninklijke Academie voor Schone Kunsten in Antwerpen. Na zijn afstuderen verhuisde hij naar Parijs, waar hij zijn carrière begon als assistent van Hedi Slimane bij Yves Saint Laurent en later bij Dior Homme. Hier werkte hij mee aan de lancering van de iconische Dior Homme-collectie, die de mannelijke mode radicaal vernieuwde.

 

 

In 2005 lanceerde hij zijn eigen label, KRISVANASSCHE, waarmee hij zijn visie op moderne mannelijkheid en minimalisme verder ontwikkelde. Tegelijkertijd werd hij in 2007 benoemd tot artistiek directeur van Dior Homme, waar hij elf jaar lang verantwoordelijk was voor het herdefiniëren van de mannelijke couture. In 2018 werd Van Assche creatief directeur van Berluti, een luxemerk gespecialiseerd in lederwaren en herenkleding. Hier introduceerde hij een moderne esthetiek, waarbij hij traditionele ambacht combineerde met eigentijdse ontwerpen.

Zijn werk voor Serax is zijn eerste uitstap buiten de modewereld.

 

Over Serax

Serax is een designlabel uit België dat in 1986 werd opgericht door de broers Serge en Axel Van Den Bossche (voeg de eerste delen van hun namen bij elkaar en je krijgt SerAx). Het merk staat vooral bekend om zijn uitgebreide servies collectie, ofschoon het inmiddels veel breder is en ook verlichting, meubels, bloempotten, handtassen en zelfs kaarsen maken.

 

Portret Axel Van Den Bossche

 

Servies / tableware blijft voor Serax echter een groot aandeel in hun collectie en zoals ze het zelf zeggen ‘hun liefdesverhaal’. Het merk is inmiddels de nummer één referentie bij sterrenrestaurants en Michelin-koks om hen te voorzien van creatief porselein of keramiek voor hun gerechten. Serax werkt met vele bekende ontwerpers zoals Sylvain Willenz, Ontwerpduo, Frédérick Gautier, Paola Navone, Roos van de Velde, Piet Boon en sinds 2019 ook met de modeontwerpster Ann Demeulemeester.

© 2017 - 2025 Mud in May Amsterdam - woonaccessoires, meubels, cadeaus | sitemap | rss